niedziela, 12 lipca 2009

Głos Rzeczpospolitej, nr 1/2009

Witam w pierwszym numerze tygodnika "Głos Rzeczpospolitej". Zapraszam do lektury, tydzień był bardzo burzliwy, więc i wydanie jest dość długie.



Konflikt zażegnany? [świat]


Jak podaliśmy w wydaniu specjalnym „Głosu Rzeczpospolitej”, na wschodzie wybuchł konflikt między Rohanem a Mikrosławią. Wszystko wskazuje na to, że spór udało się zażegnać, dzięki wspomnianemu w wydaniu specjalnym oświadczeniu. Mobilizacje w zaangażowanych krajach zostały odwołane, zapanował spokój. Skarlandowi gratulujemy dobrych decyzji i zażegnania groźby zbrojnego starcia w sposób pokojowy


Kryzys nie ustępuje [kraj]


Kryzys w gospodarce kraju trwa nadal. Nie działa Bank Rzeczpospolitej, a więc nie ma mowy o dokonywaniu żadnych transakcji. Państwo zalega pracownikom z wypłatami za czerwiec.

Niedługo po wypowiedzi księcia Brzeziny-Winiarskiego, w której powiedział, że zastanawia się nad likwidacją własnej działalności gospodarczej, Kanclerz Rzeczpospolitej wygłosił oświadczenie w sprawie kryzysu. Zwrócił się w nim do MSZ w sprawie kontaktu z Elderlandem, z którym wiążemy nadzieję na rozwój gospodarki. Minister Spraw Zagranicznych JKM August wysłał już wiadomość z prośbą o audiencję z królem. Władze Rzeczpospolitej długo milczały w sprawie kryzysu pozwalając by blokował on naszą gospodarkę, miejmy nadzieję, że teraz szybko nadrobią stracony czas i już niedługo państwo będzie funkcjonować także w sektorze gospodarki.


Reforma administracji [kraj]


W Sejmie trwa debata nad nową ustawą administracyjną. Wszystko wskazuje na to, że ustawa zostanie przyjęta. Zlikwiduje ona bezsensowny podział na dziesiątki historycznych województw, a wprowadzi 10 województw na całą Rzeczpospolitą (6 w Koronie, 4 na Litwie). Dodatkowo powstaną księstwa, mające prawa województwa. Książe, którzy otrzyma te ziemię od króla będzie nimi zarządzał aż do odwołania przez króla, nie do końca kadencji.

Od tej pory w Rzeczpospolitej znikną województwa świecące pustkami, teraz każde będzie miało swojego wojewodę.


Królewski Instytut Heraldyczny – czy rzeczywiście potrzebny? [kraj]


4 lipca JKM powołał do życia Królewski Instytut Heraldyczny, mimo sprzeciwu części społeczeństwa, która nie była przekonana co do tego, czy Rzeczpospolitej potrzebny nowy urząd i kolejny urzędnik do utrzymania. Do tego wynagrodzenie dyrektora Instytutu jest skandalicznie wysokie. 55DPL to więcej niż zarabia rektor uniwersytetu czy sędzia. Czy osoba, której jedynym zadaniem jest zbieranie informacji o herbach (które zresztą nietrudno można znaleźć) jest tak ważna, by płacić jej za to więcej niż osobie dbającej o wykształcenie społeczeństwa, czy osobie dbającej o przestrzeganie prawa? Na domiar złego, pan dyrektor w swoich poczynaniach wykracza znacznie poza swoje kompetencje. Bezprawnie powołał do życia Sąd Szlachecki ustanawiając siebie sędzią. Sąd ten ma za zadanie odbierać tytuły szlacheckie osobom, które na to zasłużyły. „Głos Rzeczpospolitej” ma powodu by sądzić, że jest to celowe działanie w celu pozbawienia szlacheckiego tytułu Hetmana Polnego Koronnego Kamila Chojnackiego, z którym dyrektor toczy prywatną wojnę. Na szczęście Pan Kamil może spać spokojnie, nie ma żadnego obywatela w Rzeczpospolitej, który decyzje tego sądu uzna. Niemniej jednak poczynania dyrektora są niepokojące. Obraził już Pana Chojnackiego, z tego powodu doszło nawet do rozprawy sądowej w trakcie której wyszły na jaw nowe wyskoki dyrektora. Jak się okazuje Pan Potworowski obraził również instytucje Uniwersytetu Jagiellońskiego, a nawet ambasadora obcego państwa, Księcia du Vallon ze Skarlandu. Takie poczynania nie są godne obywatela Rzeczpospolitej. Wczoraj JKM skazał dyrektora na banicję, za bunt przeciw Rzeczpospolitej. Dyrektor Potworowski ogłosił wczoraj zajęcie kraju przez Morinię, o czym nasz sojusznik z pewnością nie miał pojęcia. Władze zareagowały natychmiast. No cóż, widać, że ostatnimi czasy nasz kraj nie ma szczęścia do obywateli – albo nieaktywny, albo dywesant.


Król na urlopie [kraj]


JKM August IV rozpoczyna w poniedziałek swój tygodniowy urlop. Przedtem jednak wykazał się po raz kolejny niezwykłą hojnością, nadając Księstwo Siewierskie Księciu Winiarskiemu, a Ks. Kurlandii i Semigalii Księciu Rambaziemu oraz nadając tytuł barona Panu Sebastianowi Bachmurze. Księstwa wejdą w posiadanie nagrodzonych zaraz po uchwaleniu przez Sejm nowej ustawy administracyjnej. W zastępstwie JKM będzie rządzić JKWM Michał, jako regent. JKM życzymy miłego wypoczynku i pamiętajmy – wypoczęty król, to dobry król.


Nasi znów górą [sport]


13. kolejka Primera Confederation zakończyła się bez niespodzianek. Wszystkie nasze drużyny odniosły zwycięstwa, obecnie zajmują miejsca 2-4 w kolejności: KS Korona Białystok, Pogoń Lwów, Arsenal Gdańsk.

Oto wyniki 13. kolejki:

KS Korona Bialystok - ZKS Cavera 2 - 1 (1 - 0)

RCD Tossa de Mar - Valencia CF 0 - 2 (0 - 0)

Pogon Lwów - Pirates Lene 2 - 1 (2 - 0)

Armada Vetonia - Omega Moarrac 1 - 2 (1 - 1)

Arsenal Gdansk - KS Sarandas 1 - 0 (1 - 0)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz